IFK Lidingö FK


2026 Vallis & Vallentinas Bollek lördagar 12.30-13.20

Nu får alla barn födda 2022 möjligheten att vara med på IFK Lidingö FK:s roliga Vallis & Vallentinas Bollek.

Bollek är en blandning av fotbollsträning och lekar där bollen alltid är närvarande. Våra ledare och instruktörer är klubbens utbildade Unga Ledare.

Träningarna sker på lördagar i Bodals Skolas Gymnastikhall, Lidingö. Det är inte klart ännu vilken hall det blir, vi återkommer om det.

Träningarna sker vecka 40-vecka 48 med uppehåll vecka 44.

I anmälan kan ni namnge en kompis ditt barn gärna vill vara med i samma grupp så blir gruppindelningen bra från start och barnen känner sig trygga och glada.

Datum för höstens träningar hittar ni på hemsidan. Vallis & Vallentinas Bollek
 
Utrustning: Mjuka kläder, bra inomhusskor att springa i, benskydd, långa strumpor samt märkt vattenflaska. All utrustning finns att köpa på Intersport i Lidingö Centrum.

Avgiften är 1495 kr (inklusive medlemsavgift).

Vi återbetalar ej erlagda avgifter om inte läkarintyg finns. 10 % dras av i administrationskostnader.

Anmälan för barn födda senare än 2022 godkänns ej, vi gör inga undantag på detta.

Med bästa hälsningar

IFK Lidingö Fotbollklubb

kansli@ifklidingofk.se

Fotbollskontoret växel 08-765 08 01, 08-12072882

Kyrkvägen 56, 181 42 Lidingö, www.ifklidingofk.se

IFK Lidingö Fotbollklubb



Använd formatet YYYYMMDDXXXX
OBS! Barnen delas in i grupper efter angivet postnummer.
Namnge gärna en kompis ditt barn vill träna med och ev annan information som kan vara bra för oss att veta, tex svår allergi el dy.

Samtycke för dataskyddspolicy



Levererat av MyClub